Drukowane kolaże, tworzone techniką collage digital

Nasze plakaty pomagają budować spersonalizowaną przestrzeń w Twoim domu.

Robimy to poprzez tworzenie zrównoważonych kompozycji, które ocieplają wnętrza i które są luźnym zapisem myśli, wspomnień oraz kolorowych opowieści.

Plakaty drukowane na certyfikowanym papierze

Jakość budują 3 czynniki: piękny wzór, dobry papier, precyzyjny druk. Może wpadły Ci już w oko wzory kolaży z kolekcji 🦋SUMMER, dlatego powiemy kilka słów o certyfikowanym papierze, na którym je drukujemy.

Kremowy papier, który wybraliśmy, jest mieszanką bawełny i celulozy. Staramy się być less-waste i eco-friendly, co w dużej mierze determinuje nasze wybory.

Plakaty mają wykończenie matowe i dzięki temu są bardzo gładkie, co znacząco wpływa na ich estetykę. Co jeszcze daje dobry papier? Możliwość druku w wysokiej rozdzielczości, a to bezpośrednio wpływa na dużą widoczność detalu.

A jak uzyskaliśmy wysoką jakość druku?

Kolaże z uwagi na swoją formę wymagają dbałości o detale. Długo szukaliśmy drukarni, która pomogłaby nam przenieść projekty z ekranu komputera 1:1 pod względem ostrości i kolorystyki.

Udało się!

Przede wszystkim, dzięki współpracy z drukarnią która zajmuje się printami topowych polskich artystów, możemy drukować nasze kolaże na ploterze wielopigmentowym. Brzmi skomplikowanie? Już wyjaśniamy.

Tradycyjny druk odbywa się z udziałem 4 kolorów (niebieskiego, żółtego, różowego i czarnego). Ploter wielopigmentowy używa ich aż 12. Dwanaście barw o różnej intensywności miesza się ze sobą, dając zachwycający i powtarzalny efekt podczas druku każdego pojedynczego plakatu.

Powtarzalność jest kluczowa w tworzeniu serii kolaży. Dzięki miarowej pracy maszyny mamy pewność, że plakaty są pozbawione niedoskonałości technicznych (plamek, kleksów, linii), a każdy egzemplarz wygląda dokładnie tak samo. Dodatkowo, osobiście nadzorujemy druk i sprawdzamy kolaż ponownie, tuż przed wysyłką.

Nie bez znaczenia pozostaje użycie wysokogatunkowych barwników. W tradycyjnej drukarni stosuje się te bazujące na atramencie. Do naszych plakatów wybraliśmy certyfikowane tusze pigmentowe, a to oznacza wyjątkową trwałość i odporność na płowienie. Warto zwrócić uwagę na jakość tuszu, zwłaszcza jeżeli kolaż jest wykonywany na indywidualne zamówienie.

Sprawdź, jak prezentują się plakaty 🦋SUMMER, 🍁FALL, ❄️WINTER oraz 🌷SPRING (nowość!) w różnorodnych aranżacjach wnętrz!

Formaty plakatów - zfragmentow.pl