Plakaty do salonu w formie giclée – jak stworzyć spersonalizowaną przestrzeń?
2023-05-08HOROSKOP Wodnik – printy znaki Zodiaku
2023-05-11Jednym z elementów, które mogą pomóc w osiągnięciu celu, są plakaty wykonane w technologii giclée. Giclée to francuski termin oznaczający “rozpylanie farby”, który odnosi się do precyzyjnego nanoszenia kropli pigmentu na papier lub płótno. Plakat do salonu w formie giclée może wnieść dodatkową wartość do aranżacji salonu.
Giclée = plakat do salonu = kolaż
To równanie dotyczy wyłącznie plakatów zfragmentow.pl, ponieważ każdy z moich kolaży jest drukowany w formie giclée i jest równocześniem plakatem do salonu, kuchni, przedpokoju lub sypialni. Kocham sztukę tworzenia kolaży, dlatego szukałam dla nich możliwości druku w jakości, którą akceptują galerie sztuki.
Giclée powstaje za pomocą specjalnych ploterów. Dzięki temu procesowi uzyskuje się niezwykłą jakość druku, głębię kolorów i trwałość plakatów, co sprawia, że są szczególnie cenione przez artystów i architektów wnętrz.
Plakaty w technologii giclée mogą okazać się doskonałym wyborem dla osób szukających oryginalnych dekoracji do swojego salonu. Dzięki temu, że plakaty wykonane w tej technologii charakteryzują się dużą rozdzielczością i 12-kolorowym systemem barw, zdecydowanie różnią się od innych metod druku. Wspominam o nich w artykule o tuszach pigmentowych.
Warto podkreślić, że papier na którym jest drukowany print ma znaczenie. Zwykła kartka papieru nie przyjmuje barwnika tak dobrze, jak materiał wzbogacony o bawełnę lub czyste płótno. Satynowe wykończenie matowego papieru plakatów do salonu zfragmentow.pl oddzałowuje na zmysł dotyku.
Jak dopasować plakaty do aranżacji salonu?
Odpowiednie dopasowanie plakatów do salonu to ważny element aranżacji wnętrz, który wpływa na ogólny klimat i atmosferę pomieszczenia. Przy wyborze plakatów warto przestrzegać kilku zasad.
Pierwszą z nich jest zasada trzech kolorów. Dobierając plakaty do wnętrza, warto wybrać trzy kolory, które będą ze sobą harmonizować.To pozwoli na zachowanie równowagi i spójności kolorystycznej w salonie.
Jeśli chodzi o kolorystykę, kolejną zasadą jest dobór plakatu pod kątem kontrastu. Polega na zestawieniu kolorów, które są swoim przeciwieństwem. Dobrym przykładem takiego zestawienia jest plakat w kolorze żółtym zestawiony z plakatem w kolorze fioletowym lub niebieskim.
Trzecia i ostatnia zasada to zasada podobieństwa, która polega na zestawieniu barw, które są do siebie zbliżone. Korzystam z niej bardzo często, ponieważ lubię monokolor lub paletę podobnych odcieni, np. kolorów ziemi.
Jak powiesić giclée w salonie?
Jeśli chodzi o umiejscowienie plakatów, warto pamiętać o odpowiedniej wysokości. Plakaty do salonu powinny znajdować się na linii oczu. Sprawdziłam statystyki przeciętnego wzrostu kobiet w Polsce i jest to ok. 170 cm, czyli kolaż możesz powiesić na wysokości 150-160 cm od podłogi. W przypadku wieszania wielu plakatów, warto zacząć od umieszczenia centralnego plakatu na wysokości oczu, a następnie dobudowywać kolejne warstwy wokół niego.
Statystyki odczytałam z rządowej strony stat.gov.
Kolaże doskonale łączą się z dziełami sztuki w formie obrazów, rzeźb i innych form plastycznych. Możesz więc je powiesić tuż obok wybranej rzeźby bądź ozdobnego wazonu lub donicy. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie kolaży z oryginalnymi dziełami sztuki, ich reprodukcjami lub znanymi modelami mebli.
W stylu boho i floral, warto postawić na połączenie kolaży z bujną roślinnością – doniczkową lub suszoną. Natomiast w stylu glamour, plakaty do salonu z wzorami znaków Zodiaku będą świetnie korespondować ze złotymi lub srebrnymi detalami.
Każda kolekcja plakatów zfragmentow.pl odpowiada różnym stylom wnętrz. Kolekcja SUMMER skupia się na stylu boho, etno, scandi, hippie, natomiast kolekcja HOROSCOPE to kolekcja do salonu w stylu glamour. Kolekcja plakatów🌷SPRING to z kolei idealne plakaty do kolorowej, nowoczesnej kuchni.
Plakat do salonu jako forma wyrażenia siebie
Budowanie spersonalizowanej przestrzeni to nie tylko aranżacja zgodnie ze sztuką i wybranym stylem. To przede wszystkim tworzenie wnętrza z własnych wspomnień i doświadczeń. Kolaże to ułatwiają. Dlaczego? Ponieważ składają się z wielu elementów. Odnajdziesz w nich esencję włoskiej podróży lub ulubiony przepis na szarlotkę. Może to być wzór, którym nawiążesz do aktywności, które podejmujesz, gdy masz czas wolny. Rower? Słońce? Zimna lemoniada? Wszystkie te elementy mogą znaleźć się w kolażu, który zawiesisz na ścianie w salonie.
Estetyka, którą niesie ze sobą plakat do salonu również zależy od Ciebie. Z pomocą kolorów możesz postawić na dynamiczny wzór lub wręcz przeciwnie – kompozycję stonowaną, leniwą jak wakacyjne popołudnie.
Jak jeszcze możesz się wyrazić? Tworząc własną kompozycję na ścianie. Kompozycję, w której plakat do salonu zagra pierwsze skrzypce, a wokół niego pojawią się zdjęcia, cytaty, dekoracje ścienne i inne elementy, które złożone w całość stworzą mini-galerię sztuki w Twoim własnym mieszkaniu!